Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minecraft'ta Bulunan Köylüler Hakkında Temel Bilgiler!

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
2 yıl 1 ay 8 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%
villager.png


Minecraft'ta Bulunan Köylüler Hakkında Temel Bilgiler!

Yumurtlama
Doğal yumurtlama: Köylüler; ovalar, karlı tundralar, savanlar, çöller, taigas, karlı taigas ve biyomlarda ortaya çıkan köylerde bulunabilir. Bedrock Edition'da, iglo bodrumlarında bulunan köylü ve zombi köylü, her zaman din adamı olmaz, onun yerine rastgele meslekli köylü doğar.

İyileşme: Eğer oyuncu, zombi köylüye patlayıcı zayıflık iksiri atarsa, köylü 2 veya 5 dakika arası, hiç durmadan titrer. Bekledikten sonra, zombi köylü bir anda normal köylüye dönüşür.

300px-Wizard.png


Diğer Tür Köylüler
Sihirbaz: Sihirbaz, ormanlık konaklarda ortaya çıkan düşman köylü benzeri canlılardır. Vex ve sihirbaz, köylerden dışlandığı söylenir. Oyunculara saldırmanın yanı sıra, köylülere, gezici tüccarlara ve demir golemlere de saldırıyorlar.

Cadılar: Cadılar, her zamanki canlı yumurtlama kurallarına göre, dünya üzerinde ortaya çıkan siyah şapkalı düşmanca köylü benzeri canlılardır. Bataklık kulübelerinde canlanabilir veya bir köylüye yıldırım çarptığında ortaya çıkabilir.

Gezgin Tüccar: Gezici tüccarlar, oyuncuya yakın bir şekilde rastgele olarak canlanırlar. Oyuncular, zümrütleri gezici tüccarlardan ürün satın almak için kullanabilirler ancak zümrüt için eşya ticareti yapamazlar.

300px-Vindication.png


Düşürdükleri
Yetişkin ve bebek köylülerin öldürülmesi durumunda, hiçbir eşya veya deneyim düşürmezler. Bir ticaret yapıldığında 3 ile 6 arasında tecrübe puanı düşer. Üreme yapılırsa 8 ile 11 arası tecrübe puanı düşürürler.

200px-Lying_Desert_Armorer.png


Davranışlar
Köylüler kasıtlı olarak, tekneler ve minecart gibi nesneleri sürerken görsel olarak oturmazlar.

Hareketler: İşsiz köylüler, gündüz evlerini terk edip köyü keşfetmeye başlarlar. Genellikle gün içerisinde amaçsızca köyün içinde dolaşırlar. Evin içerisinde veya dışarısında olabilirler ve mırıldanma sesleri çıkarırlar. Bazen, iki köylü durup birbirlerine dönüp, sosyalleşme adı verilen bir davranışta bulunurlar. Köylüler geceleri bir eve girmeye, çiftlik yemeklerini yemeye veya bir zombiden kaçmaya çalışmadığı sürece yakındaki bir oyuncuya sürekli bakarlar. Köylüler geceleri veya yağmur sırasında içeri girerler ve arkalarındaki kapıları kapatırlar.

300px-VillagerInLove.png


Sohbet ve İtibar
Sohbet etmek, diğer köylülere oyuncuların itibarı hakkında bilgi verir. Köylüler, çeşitli yollarla sohbet parçaları alırlar ve sohbet ettiklerinde onları diğer köylülere yayarlar. Beş tür dedikodu vardır: major_negative, minor_negative, major_positive, minor_positive ve trading.major_positive. Java Edition'da, olumsuz itibar köylülerin oyuncu koyduğu fiyatları artırmasına neden olurken, pozitif bir itibar daha düşük fiyatlara neden olur. Genel itibar ayrıca, köy demir goleminin oyuncuya karşı düşmanlığını da belirler. Her sohbetin değeri farklıdır, -10 veya -5 gibi düşüşler yaşanabilir.

300px-ChildrenTag.png


Meslekler
MeslekResim
İşsiz
40px-Plains_Villager_Base.png
Silahtar
40px-Plains_Armorer.png
Kasap
40px-Plains_Butcher.png
Haritacı
40px-Plains_Cartographer.png
Din adamı
40px-Plains_Cleric.png
Çiftçi
52px-Plains_Farmer.png
Okçu
45px-Plains_Fisherman.png
Deri işçisi
40px-Plains_Leatherworker.png
Kütüphaneci
40px-Plains_Librarian.png
Duvarcı
40px-Plains_Mason.png
Deli
40px-Plains_Nitwit.png
Çoban
40px-Plains_Shepherd.png
Araç demircisi
40px-Plains_Toolsmith.png
Silah Demircisi
40px-Plains_Weaponsmith.png

VillagerOfferingItems.jpeg
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.