Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minecraft Vs. Bedrock

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 29 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

Minecraft vs. Bedrock​

Bu yazıda, Minecraft ve Bedrock sürümlerini karşılaştırarak sizlere önemli detayları sunacağız. Günümüzde en popüler sürüm olan Minecraft'ın JAVA sürümüne ek olarak, Bedrock sürümü de oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. JAVA ve Bedrock arasındaki farklar, bazı oyuncular için önemli olacak kadar belirgindir. Bedrock sürümü, özellikle mobil oyun deneyiminin daha kullanıcı dostu olduğu düşünüldüğü için birçok faydalı özelliğe sahiptir.

Bedrock'ta Bulunan, Ancak Minecraft'ta Olmayan Özellikler:

Minecraft Education Edition sürümü, JAVA sürümünde bulunmayan bazı özelliklere sahiptir, ancak Bedrock Edition, bu özelliklere sahip olmasıyla dikkat çeker. Örneğin, oyunda element oluşturucu, elementleri birleştiren sistem ve ilginç deneyler gerçekleştirme imkanı sunar. Bu da oyunculara farklı bir deneyim yaşatır. Bir diğer farklılık ise koyun yünlerinde kendini gösterir. JAVA sürümünde renkli bir koyun yünü kesildiğinde koyun beyaz görünür, yani rengi belirsizdir. Bedrock sürümünde ise koyun yünü kesildiğinde canlı beyaz değil, hangi renkteyse o renkte görünür. Bu da koyunun rengini anlamanın kolaylaşmasını sağlar.

Minecraft vs. Bedrock konusunda bilinmesi gereken bir diğer önemli detay ise deri boyama konusunda ortaya çıkar. JAVA sürümünde deriyi boyamak için boya ile deriyi çalışma masasında birleştirmek gereklidir. Bedrock Edition ile birlikte ise bir kazana su doldurulduğunda ve su dolu kazana boya ile tıklanıp renkli su elde edildiğinde, deri zırhına renkli su ile tıklanarak deri, hangi renkte ise o renge bürünür. Bu güzel özelliklerden biri, kazandaki suyun birkaç kez kullanılabiliyor olmasıdır.

JAVA sürümü ile mümkün olmayan bir diğer şey, yatakları boyamaktır. Örneğin, bir mavi yatak yaptınız ve rengini yeşile değiştirmek istiyorsunuz. Ancak bu işlem JAVA sürümünde mümkün değildir. Bedrock Edition ile çalışma masasında yatağın yanına boya konulduğunda, yatak o renge bürünür. Bedrock sürümünde yer alan bir diğer özellik ise shulker kutularının boyayla tıklanarak renk değiştirebilmesidir. Bu özellik, dekoratif amaçlar için kullanılabilecek bir detaydır.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.