Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minecraft Saksı Yapımı: Doğanın Dokusunu Evine Taşı

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
2 yıl 1 ay 8 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

Minecraft Lobby

Minecraft Saksı Yapımı: Doğanın Dokusunu Evine Taşı


Minecraft oyuncularının ilgi odağı haline gelen bir başka konu da Minecraft saksı yapımıdır. Günümüzde sürekli gelişen ve güncellemelerle zenginleşen Minecraft, biyom güncellemeleri ile oyunculara çeşitli mekanlar sunmaktadır. Bu mekanları daha güzel ve çeşitli bitkilerle donatmak isteyen oyuncular için saksılar önemli bir dekorasyon öğesidir. Minecraft saksı yapımı konusu da bu bağlamda oldukça merak edilen bir konudur.

Saksı Nedir? Ne İşe Yarar?


Minecraft saksı, bitki ekmek ve dekoratif amaçlar için kullanılan bir eşyadır. Çiçeklerden fidanlara, kaktüslerden bambulara kadar birçok şeyin ekimine olanak tanır. Saksılar, çevre düzenlemesi yaparken veya bina inşa ederken iç dekorasyon amacıyla kullanılabilir. Hazine sandıklarında %20,8 şansla bulunabilir.

Saksı, 2012 yılında bir tweet ile ilk kez ortaya çıktı ve ardından 1.4.2 güncellemesi ile oyuna eklendi. Zaman içinde dokularında değişikliklere gidilerek ve küçük güncellemelerle saksı ve içindeki bitkiler, son olarak 1.17 güncellemesi ile yeni bir bitkiyi de içerisine alarak evrim geçirdi.

Minecraft Lobby


Minecraft Saksı Yapımı için Gerekli Malzemeler


Minecraft saksı yapımı için temel malzeme kildir. Kil, tuğlaya dönüştürülerek ısıtılarak tuğla haline getirilir. Ardından tuğlalar, saksıya dönüştürülür.

Minecraft Saksı Yapımı


Minecraft saksı yapımı için 3 tuğla gereklidir. Bu eşyayı üretebilmek için en az 3x3 boyutlarında bir üretim masası kullanılmalıdır. Üretim masasının ortasına sağ ve sol kenara tuğlalar yerleştirilir. Daha sonra alt orta kısma bir tuğla daha eklenir ve Minecraft saksı yapımı tamamlanır. Oyuncular, istedikleri sayıda saksı yapabilir ve bunları çevrelerini süslemek için kullanabilirler.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.