Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minecraft Kötü İşaret (Bad Omen Etkisi)

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 16 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%
5684Minecraft Kötü İşaret ( Bad Omen Etkisi )

Bugün sizlere Minecraft 1.14 sürümünde gelmiş olan birçok şeyden birini tanıtacağım. Başlıkta da anlaşılacağı gibi
tanıtacağım şey Kötü İşaret yani Bad Omen etkisi. Nedir bu Bad Omen Etkisi ?
Bad Omen Etkisi bir grup düşman çetenin ortaya çıkmasına ve Bad Omen etkisine sahip bir oyuncu köye girdiğinde köye saldırı yapılmasına neden olan bir iksir etkisidir. Bu olaya baskın denir. Baskın başladığında ekranda bir baskın ilerleme çubuğu belirecektir. Daha sonra oluşan bir grup Pillagers, Ravagers, Vindicators , Evokers ve Cadılar spawnlanmaya ve Bad Omen etkisindeki oyuncaya doğru koşacak. Oyuncu bu düşmanca çeteleri öldürdükçe baskın ilerleme çubuğu baskını durmasi için kaç tane daha öldürmesini gerektiğini gösterir. Yani siz baskında mob öldürdükçe baskın çubuğu azalacak.

Köye Yapılan Baskınlar Nasıl Daha Kolay Kazanılır ?

Köylerde bazen Iron Golemler bulunur. Bu Iron Golemlerin doğması içın genellikle 16 köylü ve 21 evin olması yetecektir. Köylerdeki evlerin sayılması için evlerin kapıları olması gerektiğini hatırlatalım. Peki bu Iron Golem ne işe yarayacak? Iron Golem Köyün Koruyucusudur. Köyünüzde ne kadar çok Iron Golem varsa Köyünüz o kadar güvenlidir. Köyü korumak için yapabileceğiniz bir başka Golem de kar Golemdir. Fakat Kar Goleminin hayatta kalması için karlı bölgelerde olmanız şarttır.

Bad Omen Nasıl Elde Edilir ?

Bir oyuncu Pillager liderini öldürerek Bad Omen Etkisini maruz kalabilir grupta hangi Pillagerin baskın kaptam olduğunu rahatça görebilirsin. Başında bir flama olacaktır. Bu flama, lideri öldürdüğünüz zaman yere düşecektir. Bu flamanın ismi Uğursuz Flama'dır. Lideri öldürdükten sonra size vereceği iksir etkisinin sınırsız olduğunu belirtelim. Peki bu etkiyi başka kazanma yolu var mı ? Aşağıdaki komutları kullanarak alabilirsiniz

KOMUTLAR

/effect give @p bad_omen 99999 [ Bad Omen Etkisi 1]
/effect give @p bad_omen 99999 1 [ Bad Omen Etkisi 2 ]
/effect give @p bad_omen 99999 2 [Bad Omen Etkisi 3]
/effect give @p bad_omen 99999 255 [ Max Seviye ]

Bad Omen Etkisi Nasıl Güçlenir ?

Bir oyuncu birden fazla baskın kaptanı öldürürse Bad Omen 2, Bad Omen 3, Bad Omen 4 ve benzeri Bad Omen seviyeleri şeklinde artar. Baskın seviyesi ne kadar artarsa baskın da o kadar güçlü olur. Bundan dolayı eğer bir çeteye rastlarsanız lideri öldürmemeye dikkat edin.

Bad Omen'den Kurtulma

Aslında Bad Omen'den kurtulmak çok kolay.
Bunum için ihtiyacınız olan birkaç şey var. Bunlar 1 adet boş kove ve inek. Süt almayı bilmeyende yoktur sanırım inekten. İnekten süt almak için boş kova ile ineğe sağ tıklamanız yetecektir. Bir başka yolsa sizin ölümünüzdür. Öldügünüzde bu etki geçer.

Bad Omen Neden Eklendi Ne İşimize Yarar ?

Bana kalırsa gelistiricilerin bunu eklemesinin sebebi oyuncuların artık klasik
Minecraft yaratıklarindan ve zorluğundan sıkılan oyunculara yeni bir alternatif sunmak. Bu sayede oyuncular daha fazla zorlukla mücadele edip daha fazla eğlenebilecek.

5686
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.