Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Minecraft Hakkında Az Bilinen Özellikler

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 18 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

Minecraft Hakkında Az Bilinen Özellikler​

Minecraft'ta keşfedilmemiş pek çok özellik bulunuyor. Bu yazıda, oyunda az bilinen detaylardan bazılarına değineceğiz.

Aslında, bu özellikler bazı oyuncular tarafından bilinmiş olabilir, ancak biz, bu özelliklerin geniş bir oyuncu kitlesi tarafından henüz keşfedilmediğini düşünüyoruz. Çünkü bu özelliklerin bir kısmını biz de bilmiyorduk ve çoğunlukla konuşulan özellikler de değil. Şimdi, birlikte bu özelliklere göz atalım.


Minecraft Hakkında Çok Bilinmeyen Şeyler​

Minecraft'ta ilginç özelliklerden biri seed (tohum) ile ilgili. Eğer seed otomatik bir şekilde oluşuyorsa, bu durumda zamanla sayısal değerler girilir. Yani, bir oyuncu her yeni dünya oluşturduğunda, bir daha otomatik olarak eski sayısal veriyle giremez. Çünkü zaman ilerler ve sayısal veriler güncellenir. Kısacası, seed içerisindeki sayılar zamanla değişir.

Minecraft'ta yer alan az bilinen özelliklerden biri 11 numaralı kırık müzik diski ile ilgili. Bu disk tam olarak 1 dakika 11 saniye 111 milisaniye uzunluğundadır.


Az bilinen özellikler arasında elitra kullananlar için ilginç bir detay yer alıyor. Eğer elitranız var ve roketiniz bittiyse, uçmak için onlarca inek bulunan tek bir blok arasına sıkışmış bir yer yapmalısınız. Bu yer, ineklerin kaçmaması için iki blok yüksekliğinde olmalıdır. Sonrasında elitra ile bu alanın içinde iki kez Space tuşuna basılırsa, oyuncu yüksek bir seviyeye kadar uçabilir. Bu özellik, roket olmadığında faydalı olabilecek bir detaydır.

Endermanlarla ilgili bilinmesi gereken bir başka özellik, eğer endermana uzun süre bakılırsa ve bakılmaya devam edilirse, enderman saldırmaz. Ancak bir süre sonra enderman sıkılır ve başka bir yöne gider.

Minecraft'ta az bilinen bir başka detay ise isim etiketlerinin varlıklara verilmesiyle ilgilidir. İsim etiketi ile bir varlık isimlendirilebilirken, End'deki ejderhaya isim etiketi takılamaz. Yani, ejderhaya isim verilemez.

İşte Minecraft'ta keşfedilmemiş bazı özellikler. Bu oyun, derinlemesine keşfedilecek ve her defasında yeni şeyler öğrenilecek bir dünya sunmaya devam ediyor.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.