Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 16 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

Minecraft Blok Kodları


Minecraft blok kodları hakkında kullanıcıların bilmesi gerektiği bazı şeyler mevcut. Bu konuda bilinmesi gerekenleri sizler için derleyeceğiz.

Minecraft oyunu, dünyanın en büyük oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda, kullanıcıların aklında kalan bazı sorular bulunabilir. Bu sorulardan birisi de blok kodlarının ne olduğu ve nasıl ulaşılacağı. Bu konuda bilinmesi gereken pek çok detay mevcut.

Minecraft Blok Kodları Nedir?

Minecraft'ta yer alan blok kodları, kullanıcıların daha iyi bir oyun deneyimi yaşamasına olanak tanıyor. Bu kodlar sayesinde oyuncular, bloklara hemen erişebiliyor. Özellikle market sistemi kuranlar veya eşyaya ihtiyacı olanlar, komut ile blok kodlarını kullanarak bloklar alabiliyor. Minecraft blok kodları da burada devreye giriyor. Her bir bloğun bir kodu bulunuyor ve bu kod sayesinde bloğa erişim sağlanabiliyor.

Minecraft Blok Kodları Ne İşe Yarar?

Minecraft'ta yer alan blok kodlarının sunduğu pek çok amaç olabilir. Bu durum oyuncudan oyuncuya değişiklik gösterebilir, fakat genel olarak blok kodlarının amacı, bir bloğa kolaylıkla erişim sağlamaktır. Düşünün ki bir eşyanın kimliği olsun. Eğer o eşyaya ulaşmak istiyorsak, kimliğini bilmemiz gerekiyor. Aynı şekilde, Minecraft blok kodları da o bloğun kimliği gibidir ve ona hemen ulaşmayı sağlar.

Minecraft Blok Kodları Nasıl Kullanılır?

Minecraft blok kodları kullanımı aslında oldukça basittir. Yapılması gereken şeyi sizlere anlatmak istiyoruz. Öncelikle oyuncunun yönetici erişimine sahip olması gerekmektedir. Yani oyuncunun "op" yetkisine sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra, yetki ile de bu sistem halledilebilir. Sonrasında sohbet ekranına yazılması gereken komut şu şekildedir: "/give OyuncuAdı minecraft:stone 32". "/give" kısmı alma komutunu belirtir. "OyuncuAdı" kısmı oyuncu adını ifade eder. "stone" kısmı ise bloğun adını temsil eder. "32" kısmı ise alınacak miktarı gösterir. Bu şekilde istenilen eşyayı alabilirsiniz.

Minecraft Blok Kodları Nerede?

Oyuncular, Minecraft blok kodları hakkında araştırma yaparken, blok kodlarına nasıl ulaşılacağını da merak edebilirler. Her bir blok kodunu buraya yazmak oldukça uzun sürebilir. Bundan dolayı, istenilen bloğa ulaşmak için wiki sitesine gidilebilir. Bu bağlantı üzerinde Minecraft'ta yer alan blokların listesi bulunmaktadır.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.