Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karpuz Ve Balkabağı Otomatik Tarla Hasat Sistemi Nasıl Yapılır? | Yenilikçi Kızıltaş İcat Teknolojileri

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Konular
72
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 18 gün
Trophy Puan
18
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

:trmodon:

Karpuz ve Balkabağı için Otomatik Tarla Hasat Sistemi Nasıl Yapılır? | Yenilikçi Kızıltaş İcat Teknolojileri

1.jpeg

Karpuz ve Balkabağı Otomatik Tarla Hasat Sistemi, Minecraft'ın Hayatta Kalma ve SkyBlock sunucularında oynayan birçok oyuncu için vazgeçilmez bir araçtır. Bu sistem, hem oyun içi para kazanmanıza hem de yemek üretmenize büyük bir katkı sağlar. Otomatik tarla, sizin yakınında bulunduğunuz süre boyunca otomatik olarak çalışır, ürünleri toplar ve bunları bir sandığa yerleştirir, böylece ürünlerinizi kolayca alabilirsiniz.

Karpuz ve Balkabağı Hakkında Bilgi

Karpuz:

• Karpuz, Minecraft'a 11 Temmuz 2011 tarihinde eklenmiştir.
  • Karpuzlar, en hızlı bir balta kullanılarak kırılabilir.
  • Bir karpuz kırıldığında 3 ila 7 arasında karpuz dilimi düşürebilir.
  • Enderman'lar bu eşyayı elde tutabilirler.
  • Oyunun gelişimi sürecinde 4 farklı doku değişikliği geçirmiştir.
Balkabağı:

• Balkabağının oyuna tam olarak ne zaman eklediği bilinmemektedir.
  • Balkabağını en hızlı bir balta kullanarak kırabilirsiniz.
  • Kırıldığında, size bir blok olarak gelir.
  • Kafanıza taktığınızda, Enderman'ların sizi gözlediğinizi anlamalarını engeller.
  • Balkabağı kullanarak Kardan Adam ve Demir Golem gibi iki farklı canlıyı yaratabilirsiniz.
  • Meşaleler kullanarak Jack o'Lantern adlı aydınlatma eşyası yapabilirsiniz.
  • Çalışma masasında Balkabağınızı kullanarak çekirdeklerini elde edebilirsiniz.
  • Bazı canlılar, kafalarında Balkabağı ile doğabilirler.
2.png

Tarlayı Oluşturma Adımları

Malzemeler:

• 2 adet su kovası
  • Yardımcı bloklar
  • 9 adet piston
  • 9 adet kızıltaş
  • 9 adet kızıltaş meşalesi
Adım 1:
  • İlk olarak 19x2 boyutlarında bir alan açın ve ortasını boş bırakın. Karpuzların depolanmasını istediğiniz yeri belirlediğiniz ortasına bir adet boşluk bırakın.
3.png

Adım 2:
  • Köşelere pistonlar yerleştirin, ancak aralarda bir boşluk bırakarak yerleştirin.
4.png

Adım 3:
  • Pistonların etrafını kaplayın ve üzerlerine kızıltaş meşalesi yerleştirin.
5.png

Adım 4:
  • Kızıltaş meşalesinin olduğu yere kızıltaş ekleyin.
6.png
Adım 5:
  • Meşalelerin üstünü kapatın, ancak kızıltaşın üstünü kapatmayın. Kapatıldığında sistem normal şekilde çalışır.
7.png
Adım 6:
  • Pistonların önüne tohumları yerleştirin ve her iki tarafın sonuna su koyun.
8.png
Adım 7:
  • Tarlayı çevreleyin ve ürünlerin depolanması için bir sandık yerleştirin.
9.png

Bu otomatik tarla sistemi, geliştirilebilir ve genişletilebilir. Umarım bu konuyu anlamanıza yardımcı olabilmişizdir.

:enmodon:

How to Build an Automatic Farming System for Watermelon and Pumpkin | Innovative Redstone Inventions

An automatic farming system for watermelon and pumpkin is an essential tool for many players in Minecraft, especially those on Survival and SkyBlock servers. This system allows you to both earn in-game currency and produce food. The farm operates automatically while you are nearby, harvesting the crops and placing them in a chest for easy collection.

Information about Watermelon and Pumpkin

Watermelon:

• Watermelon was added to Minecraft on July 11, 2011.
  • Watermelon can be quickly broken using an axe.
  • When broken, it can drop between 3 to 7 slices of watermelon.
  • It is one of the specific items that Endermen can carry.
  • Since its introduction, it has undergone four different texture changes.
Pumpkin:

• The exact date of pumpkin's introduction to the game is unknown.
  • Pumpkins can also be quickly broken using an axe.
  • When broken, they drop as blocks.
  • Wearing a pumpkin on your head prevents Endermen from recognizing that you are looking at them.
  • Pumpkins can be used to create different entities, such as Snow Golems and Iron Golems.
  • You can craft a light source called a Jack o'Lantern using pumpkins and torches.
  • Placing a pumpkin in the crafting table allows you to obtain seeds.
  • Some creatures can spawn with pumpkins on their heads.
Creating the Farm

Materials:

• 2 buckets of water
  • Auxiliary blocks
  • 9 pistons
  • 9 redstone dust
  • 9 redstone torches
Step 1:

• Begin by creating a 19x2 area, leaving the center empty. Leave one block empty in the exact center where you want to store the watermelons.
Step 2:

• Place the pistons in the corners, leaving a gap between them.
Step 3:

• Cover the pistons and place redstone torches in front of them.
Step 4:

• Add redstone on top of the redstone torches.
Step 5:

• Close the tops of the torches but not the redstone. The system will work fine when closed.
Step 6:

• Place the seeds in front of the pistons, ensuring they don't interfere with the pistons' movement. Add water at both ends.
Step 7:

• Enclose the area and place a chest for storage.
This automatic farm system can be expanded and improved upon. We hope this explanation has been helpful to you.

Feel free to let me know if you need any further assistance or if you have any questions!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.