Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Minecraft Lobby | En İyi Minecraft Destek Forumu | Best Minecraft Support Forum | Minecraft Private Server Tanıtım Advertising | Script | Plugin | Map
Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Denizin Kalbi Nerede Bulunur? Gizemli Bir Eşya

Admin

McLobby
Yönetici
Founder
Katılım
6 Mayıs 2022
Konular
72
Mesajlar
299
Tepkime puanı
15
Mc Yaşı
1 yıl 9 ay 29 gün
Trophy Puan
18
Konum
Web sitesi
Mc Gold
5,534
Ticaret : 0 / 0 / 0
Ticaret Oranı : 0%

Denizin Kalbi Nerede Bulunur?


Denizin kalbi nerede? Oyuncuların merak içerisinde kaldığı bu eşya hakkında pek çok detay var. Hep birlikte bu sorunun cevabını araştıralım.

Minecraft’un Bilinmeyenleri: Denizin Kalbi

Minecraft, sık sık oynayan oyuncuların dahi bilmediği birçok eşya ve özellikle dolu bir oyun. Bu özelliklerden biri de "Denizin Kalbi." Belki çoğu oyuncu tarafından gözden kaçan bu öğe, Minecraft dünyasında dikkat çeken ilginç detaylardan biri. Şunu doğru söylemek gerekirse, 2011'den beri Minecraft oynuyoruz, ancak denizin kalbi hakkında bilgi sahibi değildik. Ancak artık bu konuda bilgi sahibiyiz. Lafı daha fazla uzatmadan konumuza odaklanalım.

Denizin Kalbi: Gizemli Bir Eşya

Denizin kalbi, kanala dönüştürülmek için kullanılan bir eşya. Kendisinin herhangi bir işlevi bulunmuyor, tek işlevi daha doğrusu işlevsellik kazanması için kanala ihtiyaç duyuyor. Kanal üretmek için ise bir adet denizin kalbi ve sekiz adet Nautilus kabuğu gerekiyor. 1.13’ten beri hayatımızda olan bu eşya, Bedrock Edition ve diğer sürümlerde de yer alıyor.

Denizin Kalbi: Bulunma Yeri ve Sırları

Denizin kalbiyle ilgili merak edilen sorulardan birisi de bu eşyanın nerede bulunduğu veya nasıl üretildiği olmakta. Aslına bakarsak denizin kalbi üretmek mümkün değil. Bundan dolayı kullanıcıların bu eşyayı bulması gerekiyor. Bunun için okyanus kalıntılarına ve gemi enkazlarına bakmak lazım. Eğer yunusa çiğ morina veya çiğ somon verilirse yunus en yakın gömülü hazineye doğru gider.

Denizin Kalbini Kullanmak: Sıra Dışı Bir Deneyim

“Denizin kalbi nerede?” sorusunun yanı sıra bu eşyanın nasıl kullanıldığı merak edilen bir konu. Denizin kalbini öncelikle kanala yani “conduit” adlı eşyaya çevirmek gerekiyor. Bu eşyanın kullanıldığı alanlardan birisi ışık yayması. Eğer eşya su içerisine bırakılırsa çevreye ışık yayar. Deniz altında yaşamak isteyenler için güzel bir uygulama.

Denizin Kalbi: Su Altında Güvende Olun

Bu eşyanın bir diğer kullanım amacı su altında nefes almayı sağlayıp savunma yapıyor oluşu. Eğer kullanıcılar 3x3x3 hacme sahip bir boşluğa sahip olacak şekilde bir alanı prizmarin blokları ile çevirirse ve bu alanın tam ortasına bu eşyayı koyarsa sistem aktif oluyor. Önemli olan eşyanın karşısında blok olması, diğer yerler boş olabilir. Bu sayede bu sistem bir noktaya kadar suda nefes almayı sağlayıp düşmanlardan korur.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kaydol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Giriş Yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş Yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.